İstatistikler

YAPILAN YARDIMLAR

2011 yılından bu yana Suriye’deki iç savaş nedeniyle mazlum, mağdur ve muhacir duruma düşen Suriyelilere yardım amacıyla kurulan platform, öncelikle Şanlıurfa büyükşehir Belediyesi Encümeninin her türlü lojistik destek sözüyle aldığı karar doğrultusunda 2012 Ekim ayında başlatılan çalışmalar sonucu Şanlıurfa’da faaliyet gösteren 60 STK veya kurumun bir araya gelmesiyle faaliyete başlamıştır.

Şanlıurfa Valiliği’nin verdiği bürokratik desteklerle yoluna devam eden platform bugüne kadar sınır ötesine 576 tır, Şanlıurfa’daki kamplar dışında yaşayan 480 bin kadar Suriyeliye 1705 tır giyim kuşam, her türlü gıda, ilaç, kilim, minder, yastık, yardım malzemesi ulaştırdık.

Suriye’de yaşayan insanlara din, dil, ırk ayrımı yapılmaksızın [16 ayrı bölgeye] Kızılay marifetiyle yardımlar gönderiliyor.

Doğudaki terör mağduru insanlarımıza 22 tır yardım ulaştırdık.

Elâzığ ve Malatya’daki depremzedelere 2 tır yardım ulaştırdık.

Şanlıurfa’da kamp dışında il ilçe ve köylerde yaşayan Suriyelilere kurduğumuz 11 ayrı motorize ekiple adresler tespit yapılarak yardımlar dağıtılıyor. Bu yardımların toplamı 2305 tırı bulmaktadır.

Açmış olduğumuz giyim mağazasında günlük ortalama 150 kişiyi giydiriyoruz, toplamda 525 bin kişi giydirildi.

Filistin, Yemen, Arakan, Uganda, Tanzanya, Sudan, Somali, Etiyopya, Gana, Nijer, Çad gibi birçok Afrika ülkelerinde çeşitli yardım çalışmaları devam ediyor.