Şanlıurfa’dan İdlib’e 7 TIR Yardım Malzemesi

Suriye’de iç savaşın başladığı günden itibaren giyim, yiyecek, içecek gibi temel ihtiyaç maddelerini toplayarak sınır ötesine gönderen İnsani Yardım Platformu, bu kez 7 TIR insani yardım malzemesini Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine gönderdi. Yenice Mahallesinde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Sinan Başak, İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Ortaç, Platform Başkanı Osman Gerem ile platformu oluşturan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Suriyeli mağdur vatandaşlara 7 TIR insani yardım malzemesini daha gönderdiklerini belirten Platform Başkanı Osman Gerem, “Yanı başımızda yaşanan Suriye’deki savaş nedeniyle milyonlarca insan gerek komşu ülkelere gerek bizim ülkeye sığındı. Bizler de bu mağdur insanlarımıza yaklaşık 9 yıldır insani yardım ulaştırmaya çalışıyoruz. Bugün de Suriye’nin İdlib kırsalına 7 TIR insani yardım malzemesi gönderiyoruz. Oradaki insanlar kendi devletleri tarafından başına bomba yağdırılan insanlar. Bizler yardımlarla oradaki insanlara şefkat elimizi uzatıyoruz. Bu yardım TIR’larımız oradaki mağdurların gönlüne sevinç ve sofralarına bereket olacak inşallah. Yardımlarda emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Bugün 7 insani yardım TIR’ımızı yardım malzememizi şefkat elimizi, merhamet elimizi Suriye’ye gönderiyoruz. Yardımları inşallah devam ettireceğiz.” dedi.

Vali Yardımcısı Sinan Başak ise, “Suriye’de savaş 9 yıldır devam ediyor. Savaş nedeniyle milyonlarca insan evinden barkından ayrı kalmak zorunda kaldı. İnsanlar mülteci olarak başka ülkelerde yaşamak zorunda kaldı. Suriye içerisinde kalan mağdur insanlar için yardım ediyoruz. Bizde genlerimizde gelen insani yardım duygusuyla Şanlıurfa’daki STK’larımızla 7 TIR yardım malzemesi gönderiyoruz” diye konuştu.

Edinilen duanın ardından 7 TIR yardım malzemesi, Suriye’nin İdlib ve Afrin kentlerine gönderildi.